3 czerwca 2020

Tramwaje powróciły do Olsztyna

Równo 50 lat po podjęciu decyzji o rezygnacji z wykorzystania pojazdów szynowych w ruchu miejskim, tramwaje powróciły na ulice Olsztyna. Miasto realizowało prace związane z rozbudową układu tramwajowego zmierzające do połączenia dzielnicy Jaroty z centrum miasta.

W przedsięwzięciu uczestniczył Dział Inżynierii Ruchu ELDRO TECHNOLOGIE, który na zlecenie Biura Projektów Budownictwa Komunalnego S.A., zrealizował II etapy inwestycji. Pierwszy z nich obejmował prace projektu budowlanego, drugi etap obejmował prace wykonawcze.

Wkład ELDRO

Nasza kadra zajęła się również rozplanowaniem położenia masztów sygnalizacyjnych, pętli indukcyjnych oraz opracowaniem planu sterowania skrzyżowaniami. Olsztyn funkcjonuje w oparciu o australijski system SCATS, w którym sterowanie ruchem nieco różni się od systemy TRISTAR wykorzystywanym na pomorskich drogach.

Najnowsze aktualności

 • Łączymy siły z Chmurą Krajową

  15 marca 2022

  Dwie spółki z Grupy ELDRO – ELDRO TECHNOLOGIE ora ZIR ELDRO nawiązały współpracę z Chmurą Krajową w zakresie usług związanych z korzystaniem i przenoszeniem danych oraz systemów do chmury.

 • Platforma CKAN

  12 grudnia 2021

  Otwarte Dane w świecie nowych technologii, niezmiennie stanowią jeden z głównych tematów rozważanych przez inżynierów.

 • Ogłoszenie o udostępnieniu planu połączenia

  21 lipca 2021

  Plan połączenia spółek T247 i T247 SERVICE oraz inne dokumenty dostępne są w szczegółach aktualności.