Instalacje i automatyka przemysłowa

Instalacje fotowoltaiczne

Zleceniodawca

podmioty publiczne i prywatne

Czas realizacji

stała działalność

Szczegóły realizacji

Fotowoltaika to najprężniej rozwijająca się gałąź sektora odnawialnych źródeł energii, która dostępna jest na szeroką skalę zarówno dla przedsiębiorstw, jak i osób prywatnych. Znaczenie tej ostatniej grupy potwierdzają dane, według których w 2019 roku w Polsce blisko 75% produkowanej mocy pochodzi z instalacji przydomowych, czyli od tzw. prosumentów. Pozostałe 25% mikroinstalacji należało głównie do przedsiębiorstw.

Wykonujemy zarówno instalacje dla prosumentów (do 50kWp), jak i większe inwestycje. Takie zadania realizujemy w sposób kompleksowy, ponieważ nasi pracownicy odbyli szereg szkoleń i mają wszelkie uprawnienia do projektowania, wykonywania oraz serwisowania instalacji fotowoltaicznych. Ponadto współpracujemy ze wszystkimi czołowymi producentami modułów fotowoltaicznych i inwerterów. Montujemy zarówno systemy tradycyjne, jak i instalacje z optymalizatorami mocy oraz mikroinwertery.

Mamy także doświadczenie w budowie sygnalizacji ostrzegawczej z użyciem paneli fotowoltaicznych na zlecenie jednostek samorządowych. Tego typu rozwiązania umożliwiają montaż sygnalizacji w takich miejscach, w których doprowadzenie standardowego zasilania byłoby utrudnione lub wręcz niemożliwe. Dodatkowym atutem jest niski koszt utrzymania takiej instalacji.

Dane za Raportem Instytutu Energetyki Odnawialnej „Rynek fotowoltaiki w Polsce”

Zakres wykonanych prac

  • przygotowanie projektu
  • montaż konstrukcji szynowej, optymalizatorów, modułów fotowoltaicznych, inwertera
  • wykonanie pełnego okablowania
  • uruchomienie systemu oraz wykonanie pomiarów
  • przeglądy okresowe oraz serwis pogwarancyjny
  • przygotowanie dokumentacji niezbędnej do podpisania umowy z operatorem energetycznym
  • wsparcie przy uzyskiwaniu dotacji (np. z programu „Mój Prąd”)