Project Description

System kontroli dostępu, monitoringu i alarmowy w Politechnice Gdańskiej

Zleceniodawca: Politechnika Gdańska

Czas realizacji: od 2016

Lokalizacja:

Instalacje i automatyka przemysłowa

 

Systemy bezpieczeństwa

 

Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa to jeden z budynków Politechnik Gdańskiej, który od kilka lat jest systematycznie modernizowany. Uczestniczymy w tym procesie, wykonując instalacje elektryczne i teletechniczne czy wdrażając rozwiązania z zakresu automatyki budynkowej.

W ramach tego zadania wykonaliśmy:

  • system kontroli dostępu – dzięki wdrożonemu rozwiązaniu firmy ROGER identyfikacja osób użytkujących poszczególne pomieszczenia może przebiegać w sposób poprawny i szybki. Dodatkowo został on połączony z systemem alarmowym marki SATEL.
  • system monitoringu wizyjnego – oparty o rozwiązanie firmy NOVUS
  • system sygnalizacji włamania i napadu – do wykonania tej formy zabezpieczenia osób i mienia wykorzystano rozwiązania renomowanego producenta urządzeń do systemów alarmowych – SATEL.
  • system sieci światłowodowych – polegający na spięciu punktów dostępowych i szaf rackowych w technologii optycznej. Wykorzystanie światłowodów w znaczący sposób podwyższyło przepustowość łączy w budynku.

Ponadto od 2016 roku nasi pracownicy odpowiadają za konserwację i serwis powyższych systemów, bieżące usuwanie awarii i usterek, a także systematyczną rozbudowę o kolejne elementy.

Zakres wykonanych prac

wymiana okablowania i urządzeń dla systemu kontroli dostępu

wykonanie sieci teletechnicznej w oparciu zarówno o okablowanie miedziane, jak i instalacje światłowodowe

montaż i podłączenie kamer do systemu monitoringu

konfiguracja i uruchomienie poszczególnych systemów

Inne realizacje

Inne realizacje