Współpraca z wiodącym producentem czujników radarowych

W czerwcu 2018 roku Grupa ELDRO nawiązała współpracę z producentem czujników radarowych – niemiecką firmą Smartmicro, która od ponad 20 lat tworzy zaawansowane technologicznie systemy dla branż automotive, ruchu drogowego, lotniczej oraz security.

W centrum naszego zainteresowania znajdują się rozwiązania pozwalające na rozpoznawanie, zliczanie, klasyfikowanie i dokumentowanie zachowania uczestników ruchu drogowego, które – dzięki agregowaniu istotnych danych – pozwalają na inteligentne zarządzanie ruchem drogowym.

W czerwcu i lipcu testowaliśmy jedno z urządzeń działające w oparciu o mikrofale – radar do pomiarów ruchu Smart Micro UMRR typ 42. Pomiary przeprowadzaliśmy w dwóch lokalizacjach – analiza ruchu drogowego miała miejsce na obwodnicy Trójmiasta w okolicach Owczarni, zaś monitoring rowerzystów w pasie nadmorskim nieopodal mola w Brzeźnie. Wyniki testów są obiecujące i przybliżają nas do zaimplementowania na rodzimym gruncie rozwiązań, które w innych krajach wyparły już kosztowniejsze i mniej efektywne pętle indukcyjne i kamery.