19 listopada 2019

Konferencja w Barcelonie

Jak wiecie w ELDRO stawiamy na nieustanny rozwój. Bez nawiązywania nowych kontaktów, stałego podnoszenia kwalifikacji oraz obserwacji rozwoju na światowym rynku nie ma możliwości rozwijania firmy. Dlatego Smart City Expo World w Barcelonie stało się kolejną odwiedzoną przez nas konferencją.

Krótka relacja

W ramach kongresu poruszone zostały kluczowe obszary z zakresu:

 • mobilności
 • cyfrowej transformacji
 • środowiska miejskiego
 • integracji i zarządzania IoT
 • technologii blockchain
 • open data

Podczas targów Smart City Expo World prezentowanych było wiele rozwiązań informatycznych, których celem jest ułatwianie zarządzenia istniejącą infrastrukturą. Platforma ELDRO24 doskonale wpisuje się w obszar modernizowania dotychczasowych metod zarządzania infrastrukturą techniczną ze względu na swoje zastosowanie, np. jako system zajmujący się zimowym utrzymaniem dróg czy jako platforma zbierająca dane, które w konsekwencji mogą ułatwiać nam zarządzanie odpowiednimi zasobami miasta – komentuje prezes Mirosław Eggert.

Delegaci z ELDRO po powrocie z Barcelony przedstawili nam również kilka rozwiązań technologicznych zaprezentowanych na targach, które szczególnie przykuły ich uwagę, a były to: systemy inteligentnego parkowania, sensory mierzące natężenie ruchu i prędkość, przejścia dla pieszych wykorzystujące sztuczną inteligencję czy inteligentne systemy zarządzające gospodarką wodną.

A po godzinach…

Nasz Zarząd nie zapomniał również o zwiedzaniu cudownej Barcelony i poznawaniu hiszpańskiej kultury oraz specjałów kulinarnych!

Najnowsze aktualności

 • Łączymy siły z Chmurą Krajową

  15 marca 2022

  Dwie spółki z Grupy ELDRO – ELDRO TECHNOLOGIE ora ZIR ELDRO nawiązały współpracę z Chmurą Krajową w zakresie usług związanych z korzystaniem i przenoszeniem danych oraz systemów do chmury.

 • Platforma CKAN

  12 grudnia 2021

  Otwarte Dane w świecie nowych technologii, niezmiennie stanowią jeden z głównych tematów rozważanych przez inżynierów.

 • II Kongres Technologii Miejskich

  21 kwietnia 2021

  Mieliśmy przyjemność wziąć udział w II Kongresie Technologii Miejskiej, który zorganizowany został przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR Sp. z o.o. Podczas konferencji nie zabrakło ciekawych tematów i nowoczesnych rozwiązań z zakresu Open Data i Smart City.