23 października 2020

Jakie jest miasto przyszłości?

Czy kiedyś ktoś z Was zastanawiał się, co oznacza pulsujące, żółte światło na pobliskim skrzyżowaniu? Jak i kto dowiaduje się o awarii? Kto zobowiązany jest do naprawy uszkodzonych elementów i w jakim czasie?

Artykuł Newsweek

My znamy odpowiedź na te pytania, a jest nią: platforma ELDRO24.

Odpowiedź jest w zasięgu ręki

W październikowym wydaniu Newsweek znajdziecie szczegółowy opis przedstawionych problemów wraz zagadnienia z zakresu ITS oraz Smart City. Odpowiemy również na pytania związane z tym jak działa Platforma ELDRO24 oraz jakie korzyści płyną z jej wdrożenia w miastach.

W elektronicznej wersji magazynu Newsweek możecie znaleźć dodatek o mieście przyszłości, w którym podejmujemy temat inteligentnych rozwiązań, wyjaśniamy gdzie w przestrzeni miejskiej, wykorzystywany jest Internet Rzeczy, jak działają inteligentne systemy zarządzani infrastrukturą techniczną oraz jakie korzyści płyną ze wdrożenia naszego inteligentnego rozwiązania – Platformy ELDRO24.

Zapraszamy do lektury!

Inteligentne systemy w miastach przyszłości

Osiągnięcia technologiczne ostatniej dekady miały znaczący wpływ na sposób administrowania przestrzenią miejską. Coraz więcej aglomeracji wdraża rozwiązania w zakresie inteligentnego zarządzania infrastrukturą i zasobami miejskimi.

Droga do przyszłości

Zmiany te mają na celu zrównoważony rozwój miast, troskę o środowisko oraz poprawę jakości życia mieszkańców. Zmieniamy na lepsze budownictwo, transport, mobilność, Internet, usługi oraz systemy bezpieczeństwa, tworząc tzw. Smart Cities – inteligentne miasta, które funkcjonują w oparciu o zaawansowane systemy oraz nowoczesne technologie.

Wraz z ekspansją miast rozrasta się sieć dróg i powiązana z nimi infrastruktura techniczna. Dlatego jednym z kluczowych dla Smart City obszarów jest usprawnienie zarządzania nią poprzez zbieranie danych z urządzeń ITS (Inteligentne Systemy Transportowe), takich jak sterowniki sygnalizacji świetlnej, kamery, stacje meteorologiczne czy różne czujniki.

 Kluczowe dla efektywnego wykorzystania tych informacji jest wdrożenie systemu IT monitorującego pracę całej infrastruktury i przetwarzającego dane pochodzące z urządzeń. Umożliwia to zarządzanie procesem utrzymania infrastruktury, szybką naprawę usterek i awarii oraz zwiększenie bezpieczeństwa na drogach – mówi Mirosław Eggert, prezes Grupy ELDRO.

Pierwszy polski system

Podobne rozwiązania w wielu krajach już funkcjonują. Pierwszy polski system – platformę ELDRO24 – stworzyła Grupa ELDRO, która może się poszczycić niemal 30-letnim doświadczenie w projektowaniu, budowie i utrzymaniu infrastruktury drogowej.

Połączyliśmy znajomość branży oraz kompetencje wysokiej klasy specjalistów IT by stworzyć autorski system, który pozwoli utrzymywać infrastrukturę drogową oraz dostosowywać rozwiązania do wymagań i budżetu zarządców dróg. ELDRO24 to również narzędzie, które nieustannie się rozwija, dając możliwość wprowadzania zmian oraz nowych funkcjonalności, a także integracji urządzeń różnych marek i producentów – mówi Paweł Piechowiak, doradca zarządu Grupy ELDRO.

Rozwiązanie sprawdzone w praktyce

Platforma ELDRO24 to system sprawdzony w praktyce – od kilku lat jest wykorzystywany do realizacji kontraktów utrzymaniowych na drogach Pomorza zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad oraz monitorowania urządzeń wchodzących w skład Zintegrowanego Systemu Zarządzania Ruchem TRISTAR w Trójmieście.

Kompetencje i doświadczenie Grupy ELDRO w zakresie wdrażania innowacyjnych rozwiązań z obszaru Smart City czynią z nas również partnera dla firm budownictwa drogowego realizujących zadania w zakresie Krajowego Systemu Zarządzania Ruchem – podsumowuje Paweł Piechowiak.

Najnowsze aktualności

  • Łączymy siły z Chmurą Krajową

    15 marca 2022

    Dwie spółki z Grupy ELDRO – ELDRO TECHNOLOGIE ora ZIR ELDRO nawiązały współpracę z Chmurą Krajową w zakresie usług związanych z korzystaniem i przenoszeniem danych oraz systemów do chmury.

  • Platforma CKAN

    12 grudnia 2021

    Otwarte Dane w świecie nowych technologii, niezmiennie stanowią jeden z głównych tematów rozważanych przez inżynierów.

  • II Kongres Technologii Miejskich

    21 kwietnia 2021

    Mieliśmy przyjemność wziąć udział w II Kongresie Technologii Miejskiej, który zorganizowany został przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR Sp. z o.o. Podczas konferencji nie zabrakło ciekawych tematów i nowoczesnych rozwiązań z zakresu Open Data i Smart City.