28 listopada 2017

ELDRO uzyskało certyfikat ISO 9001:2015

W listopadzie i grudniu 2017 roku jednostka certyfikująca DEKRA przeprowadziła w ELDRO BUDOWA, ELDRO SERWIS i ELDRO TECHNOLOGIE audyt Systemu Zarządzana Jakością.

Certyfikaty ISO dla spółki ELDRO Budowa oraz spółki ELDRO Serwis

Wszystkie trzy spółki pozytywnie przeszły proces weryfikacji i otrzymały certyfikat zgodności z normą ISO 9001:2015.

Czym jest ISO?

ISO to międzynarodowa norma określająca wymagania, jakie powinien spełniać system zarządzania jakością w organizacji. Są to sprawdzone, uznane w 160 krajach zasady, pozwalające firmom podnieść efektywność, zmniejszyć koszty, osiągnąć lepszy poziom funkcjonowania i wydajności oraz sprawniejsze współdziałanie.

Jak uzyskać certyfikat?

Uzyskanie certyfikatu ISO wiąże się ze spełnieniem określonych norm i wdrożeniem uniwersalnych przepisów – takich samych dla wszystkich firm, niezależnie od profilu działalności, wielkości organizacji czy kraju. Pierwszym krokiem jest szczegółowa analiza firmy, pozwalająca opisać funkcjonujące w niej procesy, a następnie określić obszary wymagające usprawnień. W kolejnym kroku osoby odpowiedzialne za wdrożenie ISO, współpracując różnymi pracownikami, zajmują się mapowaniem procesów.

W praktyce oznacza to, że rozpracowują i opisują w formie schematu zbiory wzajemnie powiązanych działań, które prowadzą do osiągnięcia określonego rezultatu. Dzięki temu każda osoba zaangażowana w proces wie, za co jest odpowiedzialna, na jakim etapie ma zrealizować określone zadania, z kim współpracuje i komu powinna przekazać informacje. Ostatnim krokiem jest weryfikacja poprawności map i instrukcji przez osoby uczestniczące
w procesach w celu ich finalnej akceptacji. Potem zostaje już tylko postępowanie według przyjętych norm i standardów oraz monitorowanie procesów w celu doskonalenia.

Dlaczego wdrożyliśmy ISO?

Zarządzanie jakością i stosowanie zasad zgodnych z normą ISO pozwala osiągnąć poprawę w zakresie zarządzania jakością w praktycznie każdym obszarze. Jak pokazuje przykład tysięcy organizacji, które skutecznie wdrożyły ISO, przekłada się to nie tylko na procesy wewnętrzne, współpracę z klientami i jakość oferowanych usług, ale pozwala również osiągać korzyści wynikające ze stosowania najlepszych światowych standardów – oficjalne potwierdzenie wysokiej jakości świadczonych usług, poprawę pozycji rynkowej oraz możliwość nawiązywania współpracy z firmami, które same stosują ISO i wymagają tego od swoich partnerów oraz kontrahentów.

Najnowsze aktualności

 • Łączymy siły z Chmurą Krajową

  15 marca 2022

  Dwie spółki z Grupy ELDRO – ELDRO TECHNOLOGIE ora ZIR ELDRO nawiązały współpracę z Chmurą Krajową w zakresie usług związanych z korzystaniem i przenoszeniem danych oraz systemów do chmury.

 • Platforma CKAN

  12 grudnia 2021

  Otwarte Dane w świecie nowych technologii, niezmiennie stanowią jeden z głównych tematów rozważanych przez inżynierów.

 • Ogłoszenie o udostępnieniu planu połączenia

  21 lipca 2021

  Plan połączenia spółek T247 i T247 SERVICE oraz inne dokumenty dostępne są w szczegółach aktualności.