3 listopada 2020

Czym jest zarządzanie utrzymaniem infrastruktury drogowej?

„Magazyn Autostrady” w dodatku o inżynierii ruchu drogowym opublikował artykuł o „Zarządzaniu utrzymaniem infrastruktury w dobie rewolucji technologicznej”, w którym porusza temat korzystania z systemów zarządzania infrastrukturą na przykładzie Platformy IT ELDRO24.

Bieżące utrzymanie dróg

„Bieżące utrzymanie dróg to obszar infrastruktury, który jest najbardziej „analogowy”. Identyfikacja zdarzeń wymagających interwencji wykonawcy oraz kontrola prawidłowości ich realizacji jest związana z użyciem komunikacji telefonicznej oraz osobistym dojazdem do miejsc występowania uszkodzeń lub awarii elementów infrastruktury drogowej. Co niepokojące – zapisy o dokonywanych objazdach i czynnościach są prowadzone post factum bez bieżącej ich kontroli. Ten sposób umożliwia występowanie negatywnych zjawisk […]. Proste aplikacje dla urządzeń mobilnych umożliwiłyby natychmiastowe przyjmowanie i rejestrowanie zgłoszeń, delegowanie brygad patrolowych i interwencyjnych, potwierdzanie czasu realizacji robót poprzez wskazanie położenia geograficznego, wykonanie i przesłanie zdjęcia uszkodzonych, a następnie naprawionych obiektów wraz z markerem czasowym i krótkim opisem. Wszystkie te informacje gromadzone i prezentowane na bieżąco na odpowiedniej platformie dawałyby pełen i wiarygodny obraz realizacji czynności utrzymaniowych”.

Odpowiedzią na to zapotrzebowanie jest właśnie Platforma ELDRO24, która rozwiązuje każdy z wyżej przedstawionych problemów.

Z artykułu dowiecie się również:

 • jak wygląda zapotrzebowanie na korzystanie z infrastruktury drogowej
 • w jaki sposób można rozwiązać problem zarządców i firm serwisujących zajmujących się infrastrukturą drogową
 • jak cyfryzacja wpływa na zarządzanie infrastrukturą techniczną
 • jak technologia blockchain wpływa na zaufanie i autoryzację przesyłanych danych
 • jak otwarte dane służą lepszemu zarządzaniu infrastrukturą

Cały artykuł znajdziecie w: Magazynie Autostrady 6/2020 listopad-grudzień.

Zapraszamy do lektury!

Najnowsze aktualności

 • Łączymy siły z Chmurą Krajową

  15 marca 2022

  Dwie spółki z Grupy ELDRO – ELDRO TECHNOLOGIE ora ZIR ELDRO nawiązały współpracę z Chmurą Krajową w zakresie usług związanych z korzystaniem i przenoszeniem danych oraz systemów do chmury.

 • Platforma CKAN

  12 grudnia 2021

  Otwarte Dane w świecie nowych technologii, niezmiennie stanowią jeden z głównych tematów rozważanych przez inżynierów.

 • Ogłoszenie o udostępnieniu planu połączenia

  21 lipca 2021

  Plan połączenia spółek T247 i T247 SERVICE oraz inne dokumenty dostępne są w szczegółach aktualności.